Gorias - stále záhadnější a šokující (+videodokument)

Vytvořeno 29.01.2011 23:18:11 | Poslední změna 15.02.2014 13:24:17

V předešlém roce byla v terénu vyhotovena podrobná mapa zachycující hlavní komplex budov jež tvoří jádro ruin. Šlo o podrobný průzkum trvající mnoho hodin. Na místě se podařilo zjistit, že podstatná část komplexu spočívá pod zemí a sahá do velké hloubky (což také potvrdil výkop). Lavina zarážejících zjištění nabrala neskutečný spád…
To jak hluboko stavba sahá a celkové zvětrání zdí nad povrchem odporuje základům pojetí metod datování které používá soudobá archeologie. Dle předběžného odhadu se dá takřka jistě hovořit o faktu, že je struktura rozhodně starší 10 000 let. Ačkoliv je to absolutní troufalost…
Je možné, že pro reálné datování bude třeba za onu již tak neskutečnou cifru přidat ještě jednu nulu. Materiál zdí dle všeho není jen tak obyčejná přírodní skála a několik indicií může naznačovat existenci rozsáhlého podzemního systému hluboko pod povrchem. Fragment kovu nalezený v hloubce okolo jednoho metru u jedné z obřích stěn vykazuje zvláštní stopy podobné speciální povrchové úpravě teflonem.
Ano je to neskutečné a naprosto šílené. Sám jsem udiven a čekám co všechno ještě vypluje na povrch při rozsáhlejším výkopu který se plánuje na rok 2011.
Nikdy bych nevěřil tomu jak neuvěřitelné věci má mnoho lidí často před nosem a přitom nevidí a neslyší…
Možná jsme všichni jen snílci a blázni…
Možná ale stojíme tváří v tvář zásadnímu objevu na poli české archeoastronautiky.
Měřením a doložením souběžnosti mnoha základních obřích stěn bylo zjištěno, že hlavní komplex tvoří spíše jednu ohromnou budovu než několik samostatných. V areálu se nacházelo ještě několik menších staveb které stojí několik desítek až stovek metrů od centrálního komplexu který ani po nejšílenějších náhledech a studiu nepřipomíná hrad nebo keltské hradiště.
Struktura by byla ze strategického hlediska postavena naprosto šíleně a nesmyslně.
Ani jedna ze zdí není stavěna ze samostatných kamenů. Jedná se o monolit tvořený materiálem podobným skalnímu masivu.
Zde došlo k prvnímu zásadnímu zjištění…
Materiál obřích stěn vykazuje některé anomálie. Hornina vypadá, jako by roztekla a potom byla zformována podobně jako beton.
V této souvislosti jsem studoval dostupná zjištění německého badatele Hartwiga který se s tímto fenoménem setkal u mnoha archeoastronautických ruin a popsal ho jako „pradávný beton" vytvořený technologií jež je soudobé vědě zatím neznámá. Jiný badatel upozorňoval na anomálii této prastaré technické struktury umělého masivu, který má mnoho vnitřních „vrstev" podobných slupkám okolo monolitu.
Při výkopu u obří zdi byl tento pozoruhodný efekt prokázán.
Vše již tak neskutečné se stalo ještě neskutečnějším nyní v zimě kdy byla mapa lokality zpracovávána a převáděla se do možné trojrozměrné rekonstrukce.
Výsledek je zarážející…
Již při pohledu na kreslenou mapu která mi tehdejšího letního poledne velice pomalu vznikala pod rukama, jsem se nemohl ubránit zarážejícího vzhledu stavby která působila doslova funkcionalisticky s nepřehlédnutelnou estetikou a geometrickou přesností podobně jako budova dnešních moderních dob.
To co poskytl 3D model však předčilo vše…
Je jasné, že současná podoba 3D modelu zřejmě nezachycuje všechna měřítka a detaily tak jak jsou ve skutečnosti. Na vytvoření přesného modelu by bylo třeba extrémně precizního georadaru a technologie kterou si bohužel dovolit nemůžeme.

Tak jako tak je pohled na torzo ohromné stavby fascinující…
Nemohu se ubránit dojmu, že se jedná skutečně o „něco víc" než dílo středověkého či starověkého primitiva. Celkové pojetí stavby se jeví velice moderní i na dnešní dobu.
Přesto se architektura zdá zcela logická a promyšlená.
Působí dojmem masivního komplexu zapuštěného do země a vystuženého pro maximální odolnost jako bunkr. Nabízí se skoro myšlenka, že měla tato stavba vojenský nebo industriální charakter.

Nemá cenu se v současnosti pouštět do dalších předčasných úvah. Zásadní rozřešení snad přinesou budoucí výkopové práce.   
!!! DŮLEŽITÁ NOVINKA !!! Nedávno jakási skupinka tzv. ČSAAA (jinak převlečená verze "soudruhů" z KPUFO) uvedla k tomuto tématu tento text:
Jakýsi klub Avalon vyhlásil loni, že objevil na jakémsi utajeném místě na Šumpersku jakési pozůstatky starověkého města, nazvaného „Gorias". To vše pouze dokládá, že místo je pozůstatkem po těžbě kamene.

Jde o klasické nabubřelé žvásty. Vcelku vtipné je hlavně to, že nikdo z ČSAAA na místě nikdy nebyl a přesto mají drzost soudit o co jde. Žvásty o tom, že bylo objeveno město jsou taky zavádějící protože v článku se píše o soustavě několika budov. Pokud by mělo jít o lom na těžbu kamene tak by to byl asi ten nejméně pochopitelný lom v republice...
V hornaté krajině na vrcholku kopce?! I tak jsem tuto možnost prověřil a zjistil jsem, že se kámen těžil na jiném místě vzdáleném zhruba 8 km vzdušnou čarou - v dolině a hlavně na místě přístupném. Myšlenka o tom, že je tato stavba pouze lomem na kámen je ABSOLUTNĚ SMĚŠNÁ. Ale po pravdě nešlo od "soudruhů záhado-logů z ČSAAA" očekávat nic jiného vzhledem k tomu, že oni mají zřejmě v popisu práce podobná místa zpochybňovat a bádání ničit.
 
Komentář jednoho kolegy - "no tak vynikající - je vidět, že je to evidentně sere a snažej se to místo zdiskreditovat, ale hlavně že nabízej předražený zájezd s Danikenem". :-D :-D :-D !!!!!

©2010 Copyright http://klubavalon.iplace.cz/k2014