Kamenné koule v Čechách?!!

Vytvořeno 11.02.2011 12:32:15 | Poslední změna 31.05.2011 13:05:35

Jistě jste někdy zaslechli o záhadných kamenných koulích, které se vyskytují v jižní Americe. Velikost od 30 cm až do průměru skoro tří metrů. Tyto podivné artefakty můžeme jen obdivovat z fotek…
Byl jsem však docela šokován, když jsem zjistil, že v roce 1995 byli nalezeny i na našem území!
A to přímo v kamenolomu v obci Megonky na státní hranici České a Slovenské republiky. Při odstřelech se objevovali podivuhodné sféroidy o mnohametrových průměrech.
V lomu se pracovalo v 80. letech a byla údajně zničena i ta největší koule o průměru 5 metru, což by bylo více než ty ze světových lokalit!
Pás s výskytem kamenných koulí je dlouhý 250 metrů. Od roku 1995 zde bylo nalezeno asi 30 koulí o průměru od 20 do 300 centimetrů. Současná největší kamenná koule o průměru 3 metrů je údajně ještě v lomu. Tyto koule jsou jakoby zapuštěné v okolní hornině. V severní stěně je prý ještě vidět lůžko po vypadlé kouli s odhadovaným průměrem 5 metrů.
Koule jsou uloženy zhruba 2 metry pod povrchem.

Další oblast se nachází nedaleko Vidče - opět kamenolom. Zde byli nalezeny kulovité objekty o průměru 3 metry převážně vejčitého tvaru.
Byla zde nalezena i koule, která měla bílou vnitřní výplň, bohužel po odebrání vzorku a odeslání na příslušnou geologickou laboratoř se nikdo neozval.
Zpráva geoložky:
....... „vznik tohoto fenoménu není zatím spolehlivě vysvětlen a proto kolem něho vzniká mnoho spekulací" .... .

Další oblast - Rousínov, kamenolom Olšany. Po odstřelu byli nalezeny kamenné koule s největším průměrem 80 cm, přišlo se na to takto:
- když  se porouchal stroj v drtičce, všiml si opravář těchto koulí. Koule mají přesný tvar a jsou vždy ve skupinách, nikdo nedokáže určit dobu jejich vzniku.

Není potřeba za záhadami cestovat do světa, jak vidíte máme jich doma plno. Je zarážející, že zatímco ve světě byl kolem koulí obrovský poprask a senzace - u nás se koule v klidu rozstříleli nebo je mají místní lidé na zahradách.
Nechápu takový přístup - všechno utajit. Nebo je to také nezájmem české společnosti o tyto věci? Je fakt, že většina našich občanů hledá záhady
v regálech v Tesku a co má ve svém okolí za poklady ani netuší. TYTO kamenné koule jasně ukazují úpadek naší společnost - možná je někde i
pyramida a lidé okolo ní chodí do práce ....
Doufáme, že se nám tento rok podaří uskutečnit výpravu a nafotit tyto zajímavé objekty.

Zdroj: wmmagazin.cz

©2010 Copyright http://klubavalon.iplace.cz/

 -