Tajuplné pronásledování… kým­?

Vytvořeno 07.06.2012 17:34:57 | Poslední změna 23.06.2012 17:59:53

V roce 1996 (únor, březen) v Ústí nad Labem nad místní říčkou obklopenou z obou stran silnicí a z jedné železničním náspem byl spatřen panem Rosenbaumem zvláštní vrtulník. Sám svědek popisuje vrtulník zvláštního vzezření a jeho atypické chování.

Černý vrtulník neměl žádné znaky či nápisy. Velikost vrtulníku byla odhadnuta na 2 až 3 metry. Nebylo vidět žádné dveře ani okna. Sám stroj vypadal jako z jednoho kusu.

(Celý příběh se nachází v časopisu fantastická fakta 2/02). Tyhle pozorování jsou sice ne tak časté, ale přesto jsou zde a jsou velice znepokojivé. Sleduje nás snad někdo nebo jsme pod dohledem „velkého bratra" či snad zde probíhají testy nových technologií? Máme se znepokojovat? Vždyť se tu odehrává něco co by podle dnešního pohledu na svět vůbec nemělo existovat.
Je až zarážející, že se tyhle fenomény nezkoumají. Jen se prostě a jasně apeluje na zdravý rozum. Vrtulníky či muže v černém si můžeme nějak vybavit, ale definovat ne! Další příhoda se vymyká jakémukoli chápání. Posuďte sami…
Tuhle příhodu zdokumentoval Otomar Dvořák v Praze. V Křesomyslově ulici pod nuselským mostem se nachází secesní domek. Žije tu pan Rudolf jenž se po třetí hodině po půlnoci probouzí s divnou úzkostí. Je strnulý a nemůže hýbat rukama, nohama ani hlavou. Pan Rudolf je rozvedený a býval tu se svoji manželkou která se také probouzela a měla pocit, že v bytě někdo je. Jev jenž trvá několik let měl jen dvakrát nějakou zřetelnou podobu - jako nějaký divný stín který se překulil do nohou postele. Po druhé to byl jakýsi sloup který vypadal jako vyrobený z kalené oceli jenž měl nafialovělý lesk. Jeho povrch jako by se skládal z drobných šupin. Průměr odhadnul na půl metru, výšku nemohl sledovat v důsledku strnulosti která trvala když se objekt zdržoval v jeho blízkosti. Jev nevydával žádný zvuk a v absolutním tichu odplul do vedlejší kuchyňky kde zmizel. Projekt Záře evidoval v 90. letech desítky případů hlavně z oblasti středních a severních Čech. Svědci tu popisují shodný jev kdy v příbytcích pozorují protáhlý válcovitý útvar s kovovým povrchem stříbrného lesku. Mnozí ze svědků zůstali paralyzovaní a mnozí měli dojem, že mezi nimi a sloupem je pružná stěna. Co se to tu vůbec děje?! Podle některých teorií by se mohlo jednat o otevření jakéhosi hyperprostoru či otisku energetické informace (třeba zemřelého člověka). V případě pana Rudolfa by se mohlo jednat o druhou hypotézu neboť bydlí pod mostem který proslul množstvím sebevražd. Jenže ve většině případů takto podobných jevů se o záhadný fenomén opřít nemůžeme. Po oslovení svědků bydlících v ulici Křesomyslově nikdo nic podobného nepozoroval. Jen jedna starší paní bydlící nad Rudolfem si stěžovala, že kolem třetí hodiny nemůže spát a cítí jakési rozrušení. Pan Rudolf je rockový hudebník a byla zde vyslovena domněnka, že tenhle jev může být spojován s jeho elektrickým zařízením. Ještě tu jsou hypotézy o ďáblu číhajícím na Nuselském mostě na svoje oběti či reji esoterických bytostí. Jedna věc se jaksi odsouvá a to je projev mimozemské entity ( známé jako stříbrňáci ). Vyloučit tuhle možnost nemůžeme…
Máme tu co do činění s nějakou silou kterou neznáme.
A to není vše, další příběh je ze Šumavy kdy paní Hrachová pospíchá a její jízda autem je zatím poklidná. Je 6.9.1999 20 hod 40 minut. Řidičku náhle oslní záblesk. Jen koutkem oka zahlédla jak cosi šikmo ze shora padá. Prudce brzdí auto. Stojí a těsně před něj dopadl záhadný předmět, vypadající jako bílá zářící koule v průměru asi 20 cm. Po obvodě z ní vyčnívaly krátké válečky. Při dotyku se zemí se výčnělky proměnily v průsvitnou modrou koronu a mihotající věnec jehož struktura se podobala plamenům hořícího lihu. Koule na zemi dvakrát vyskočila a odlétla šikmo vzhůru. Celý úkaz prý probíhal v naprostém tichu. Paní Hrachová je přesvědčena, že kdyby tak náhle nezastavila dopadla by koule na její auto. Mohla být paní Hrachová pronásledována tajemným objektem nebo jde o souhru náhod? A co byla ta koule zač? Tolik otázek a žádná odpověď.
Další pozoruhodný případ:
Stalo se to kolem čtvrté ráno když paní Ságerová šla do kravína. Bylo pološero, chladno a sucho. Žádné mraky a ani stopa po žádné bouřce, když se nad vraty traktorové stanice objevila jasná, hráškově zelená koule velká asi jako nafukovací míč. Svítila prý výrazně, ale neoslňovala. Paní Ságerová dále popisuje kouli jako by byla ze zeleného rosolu.

Vypadala jako plující kulovitá medůza která se přehoupla nad okrajem vrat a pokračovala dále. Pohybovala se ve dvoumetrové výšce a zajímavé je, že ve mě nebudila pocit strachu, dokonce jsem chtěla jít blíž, ale najednou jsem se nemohla hnout z místa jako bych narazila na neviditelnou pružnou stěnu. Koule se dostala k plotu který zvláštním způsobem překonala když vertikálně vystoupila nad něj a pak pokračovala dál ve výšce toho plotu. Když se ji do cesty postavila střecha drůbežárny koule se ji vyhnula stejným způsobem a pokračovala o stupínek výš. Koule pokračovala dále nad stromy a k vesnici Žíšov. Jakmile koule překonala plot mohla jsem se hýbat. Koule pokračovala stejnoměrnou rychlostí kdy nezrychlila a ani nezpomalila. Vlastně neuhnula z přímého směru. Připadalo mi to jako by měla před sebou zvolený cíl za kterým putuje a mě si vlastně nevšímala. Jen mi nedovolila se k ní přiblížit. Také se mi zdálo, že se kolem koule pohybuje nějaká silová vlna.

Je to jen náhoda nebo se zde odehrávají věci které nechápeme? Můžeme je interpretovat jako energetický výboj přitahovaný elektrickým vedením či kovovými žlaby střech. Musím vzít na vědomí i to, že podobné případy se často odehrávají v lese kde nejsou energetická zařízení. Z mnoha záhadologických spolků se jen spekuluje o energetickém otisku mrtvého člověka či jakýsi fenomén přitahovaný konkrétní osobou. Je divné, že se jen s úsměvem poukazuje na mimozemský původ kdy to jsou takzvaní stříbrňáci, ale vyloučit to určitě nelze. Jednat se může i o neznámý přírodní jev, vždyť z vědeckého hlediska by to za zkoumání stálo. Vědecká obec vše vysvětlí tím, že jde o kulový blesk. Při dotazu co to je kulový blesk se nám dostává odpověď, že je to zcela neprobádaný jev. Tak z čeho vychází jistota jde vše vysvětlit kulovým bleskem. Jsme konfrontováni s fenomény o kterých nic nevíme. To rozhodně nejde brát na lehkou váhu.

použitá literatura:  fantastická fakta
Otomar Dvořák - největší české záhady


©2011 Copyright http://klubavalon.iplace.cz/