Podařilo se geologům skutečně navrtat peklo?

Vytvořeno 26.01.2010 21:28:01 | Poslední změna 30.10.2010 16:50:46

Každý z nás jistě pamatuje na pohádky, bajky a pověsti o pekle. Každé dítě vám řekne, že peklo leží pod zemským povrchem a je plné dýmu a plamenů. V dobách našich prapředků se na peklo a čerty věřilo mnohem vážněji než dnes. Pro panovačnou církev to byl jedinečný prostředek jak díky strachu z pekla ovládat davy hlupáků a nevzdělanců. Kdo by se přece nebál toho, že se po smrti bude nekonečně dlouho smažit v plamenech, mrskán, trhán a požírán démony a sluhy samotného vládce zla Satana.
Obzvláště ten co nechodil do kostela a neházel tam do kasičky dukáty byl velice ohrožen tím, že v pekle jednou skončí. Avšak ten co někoho třeba brutálně zavraždil a pak si u pana opata koupil odpustek za měšec zlaťáků, byl čistý jako okvětí lilie a mohl se po smrti těšit na požitky nebeské...
Inu dost bylo minulosti. Přejděme do doby nedávno minulé.
Roku 1989 údajně na sibiři v oblasti zvané "Levasjoki" probíhal geologický experiment týmu ruských a norských odborníků. Záměrem geologů bylo vytvořit extrémně hluboký vrt a díky zvláštním geologickým sondám se něco dozvědět o  dějích,  otřesech a pohybech v hlubokých vrstvách zemské kůry. Sonda obsahovala zařízení pro měření extrémních teplot a audiopřístroje se supersenzitivním mikrofonem jejichž účelem měla být dokumentace šumu a zvuku který se v obrovských hloubkách vlivem pohybu zemských desek nese horninou.
Po dlouhých hodinách vrtné zařízení dle všeho prorazilo "stropem" nějaké dutiny v kloubce 16 km (dle zdroje z USA 14,4 km) pod zemským povrchem. Byla tedy spuštěna sonda...
Na povrchu panovalo napětí jaká data budou z této ohromující hloubky získána. Tepelná čidla sondy naměřila v dutině teplotu 1100 stupňů Celsia. Po spuštění záznamu audio zařízení by se však v nikom tu chvíly krve nedořezal...
Z reproduktorů zněl zvuk který by se dal popsat jedině jako příšerný křik obrovského davu lidí. Podle výpovědí prý muselo jít snad o tisíce, možná až miliony hlasů mužských i ženských. Do toho příšerného nepředstavitelného řevu se poté údajně ozval zřetelný hrůzu nahánějící mužský hlas který rusky zakříčel: "Všechny jsem vás opanoval".
V tu chvíli nikdo nepochyboval o tom kam jejich sonda pronikla...
Ta dutina byla peklo a ten démonický hlas byl samotný Satan.

Celá tato historka zní dosti pofidérně. Existují však prohlášení několika tehdejších  konkrétních účastníků.
Prvním byl ruský vědec Dimitrij Azzacov který novinářům ůdajně osobně prohlásil: „Nevěřím v Boha, ani v nebe, ale nyní věřím v peklo. Jsem přesvědčen, že jsme navrtali strop pekla. Slyšeli jsme lidi, kteří vyli bolestí - byly to miliony hlasů!"
Norští členové expedice tvrdili, že vrtání bylo zcela zastaveno, protože sovětští kolegové propadli skoro až šílené panice.
Dále na veřejnost vyplulo to, že francouzské noviny informovaly o dopise  napsaným norským ministrem financí ze dne 7.ledna 1990 ve kterém psal: „Jestliže je peklo, určitě tam skončím. Setkal jsem se s seismologem Bjornem Nymmendalem, účastníkem expedice na Sibiři. Řekl mi: Tyto lidské hlasy a též ten démonický netvor, který v ruštině křičel: „Já jsem vás opanoval", šokoval sovětské Rusy tak, že nám vyhrožovali smrtí, pokud bychom o tom informovali." Tato informace byla otištěna i ve finských údajně velice respektovaných novinách Ammennusastia, Trinity Broadcasting Network, a Christian television network.
Další osoba která se údajně vrtu účastnila prý prohlásila, že z vrtu vytrysknul proud zářícího plynu a v něm se zhmotnilo zjevení postavy s netopýřími křídly.
Po nějaké době se začalo o všechna šokující fakta podrobněji zajímat mnoho badatelů a novinářů z celého světa. Postupně se začala vynořovat nejrůznější svědectví o tom, že se možná jedná o promyšlený podvod...
Podle mnohých zjištění lze takzvané "vážené" noviny Ammennusastia identifikovat spíše jako oběžník provozovaný skupinou Finských fanatických křesťanů. Další zjištění vedla na stopu křesťanských novin zvaných 'Vaeltajat', které jsou publikovány skupinou Finských misionářů. Jádro celého příběhu bylo na základě jistých stop vytvořeno v USA autory "Jewels of Jericho", což je časopis zarytých křesťanů psaný v Kalifornii.
Postupně se tak odkrývala velká síť "věřících" kteří stojí za publicitou a dle všeho i vznikem celého příběhu. Pokud jde o několik rusů jako byl Azzacov, lze se snadno domnívat, že těmto lidem bylo za tato tvrzení jistě bohatě zaplaceno. Despotické katolické organizace (zejména v USA) stále disponují ohromným kapitálem. Podplatit několik ruských geologů by pro ně vzhledem k neůnosné finanční situaci v Rusku rozhodně nebyl problém.
Nelze se tedy ubránit domněnce, že staré prohnilé jádro katolické církve znovu chtělo udělat na svět bu bu bu...
Jejich závažným problémem je rapidně klesající počet (platících) věřících. V posledních desetiletích katolická církev čelí největšímu úpadku za dobu své existence. Pokouší se tedy o nejrůznější "tahy z nouze" kterých by před půl stoletím ještě nebylo zapotřebí. Doba se ale změnila a díky tomu můžeme v televizi sledovat oplzlé masové show při nichž v USA na přeplněných stadionech brečí do mikrofonu nějaký mladý afroameričan se slovy: "Fetoval jsem, prodával drogy, kradl a střílel po dětech ve válce gangů, katolická církev mi ale otevřela oči a nyní jsem připraven setkat se s Ježíšem v království nebeském!!!" V tu chvíli mu mikrofon vytrhne katolický modarátor a začne do tupého davu řvát: "Ano!! zde slyšíte slova našeho bratra který je očištěn od všeho zla které spáchal!! Ježíš ho miluje!!! A bude i vás!! Každý ze sebe můžete smít všechny své hříchy a těšit se z lásky našeho spasitele!!!" Po celou dobu oné monstrózní šarády křižuje neustále dokola stadion šik posluhovačů s velkými pokladničkami do kterých lidé háží peníze. Hodně peněz...
To vše za fanatického povyku, který by se dal čekat spíše na koncertě nějaké popové hvězdy.
Když dopisuji tento článek tak se znovu ptám sám sebe: Existuje peklo???
Možná ano, ale myslím, že provrtat se do něj nikomu rozhodně nepodařilo. Osobně věřím, že nějaká forma vyššího vědomí (bůh) co prostupuje veškerou hmotou existuje.  Věřím i v existenci Ježíše Krista jako reálné historické postavy.  Myslím si, že to byl výjmečný člověk který se snažil pomáhat ostatním lidem a řekl bych, že si nikdy nepřál, aby jeho jménem někdo stavěl katedrály ze zlata a trýznil po staletí lid celého světa. Pokud však existuje peklo tak doufám, že do něj nakonec všichni špatní lidé opravdu přijdou. Poku je ovšem nebe a peklo založeno na katolickém principu, pak se lze oprávněně obávat, že nebe je plné násilníků, despotů a vrahů. Zatímco v pekle se smaží většina normálních lidí...

©2010 Copyright http://klubavalon.iplace.cz/