Fotíme duchy 5. - Dark entity

Vytvořeno 13.11.2010 21:55:22 | Poslední změna 25.12.2011 16:05:59

Doslovným překladem je „temné entity". Jedná se o fenomén velice vzácný a jak vyplívá z názvu i nebezpečný. Kromě lidských duší existují dle všeho na „oné" úrovni existence i jiné formy bytostí. Jejich těla jsou také tvořena z „jemné hmoty a energie" jako u lidských duší, ale jejich podstata je zcela odlišná.
Dle všeho se jedná o různé formy tvorů na různých úrovních inteligence. Některé by šlo označit jako "astrální zvířata" a jiné jako inteligentní bytosti.
Bez ohledu na stupeň inteligence je všechny spojuje společný a velice významný faktor - ohromná vnitřní síla a schopnost projevit ji v hmotném světě.
Tyto formy existence mohou zničit interiér celého domu lidí nevyjímaje. Spiritisté tyto bytosti vidí často jako oblak „tmy" který se případně dokáže zformovat do podob zrůdných kreatur.
Na fotografiích je lze zachytit přesně dle tvrzení spiritistů v podobě černých hustých oblaků či kontur a to mnohdy i za jasného dne.
Případů kdy byla některá z těchto bytostí vyfotografována není mnoho známo. Pokud by se to však někomu z vás povedlo bylo by lepší odejít a na ono místo se raději už nevracet. Zde již nejde o bezproblémové focení neškodných orbů.
Toto je už opravdu lepší nechat být.
Při troše trpělivosti a štěstí na kvalitní literaturu, najdete o temných entitách vcelku dost informací. V literatuře se o nich často mluví jako o „astrálních upírech"*, „neviditelných sadistech" nebo jednoduše démonech.
Je tedy jasné, že se těmto bytostem připisuje výhradně záporný charakter a to se není čemu divit.
Mnoho zpráv popisuje jak tito tvorové terorizují některé domy. Probouzejí se v noci, dělají hluk, ničí vše okolo a hlavně doslova parazitují na lidech ze kterých vysávají životní energii. Lidé pak rychle chřadnou, hubnou, trpí chronickou únavou a hroutí se jim imunitní systém. Bytost na jejich úkor naopak sílí a je schopna se stále více projevovat což často končí tím, že cosi neviditelného útočí na nebohého člověka a zanechává to na jeho těle škrábance, velké rány a krvavé kousance. Postupem času oběti těchto neviditelných stvůr zešílí a nakonec zemřou na všechna ta nevysvětlitelná zranění a celkové vyčerpání.
Jedna dívka tak skončila v blázinci a idiotský personál měl po celou dobu za to, že se škrábe a kouše sama. Dlouhou dobu byla umístěna sama na samotce takže jí nemohl napadat žádný z ostatních „pacientů". Teprve až při její pitvě se jim „zčista jasna" podařilo zjistit, že má nespočetné kousance i na místech těla kde si je sama způsobit nemohla - vzadu na hlavě a na zádech.

Dark entity se často prezentují velice hrubě. Škrábance na nábytku, řev „odnikud" připomínající spíše zvíře než člověka, odporný dech a silné rány do zdí a předmětů. Všem zájemcům o jejich problematiku mohu doporučit film Paranormal Activity od Orena Peliho který měl premiéru roku 2007.
Tento film se inspiroval skutečnými případy podobného charakteru. Ve filmu je skutečně kvalitně ztvárněna čirá hrůza kterou tyto zrůdy okolo sebe šíří a mnoho příšerných scén odpovídá případům popsaným v knihách.
Film také velice dobře varuje před použitím spiritistické tabulky nebo EVP které podobné tvory jedině přitahují!!
V mnoha případech se jako průvodní jev temných entit připisuje odporný zápach po hnijícím masu nebo močálu.
Entita ve dne spí a má v domě často pro tento účel „hnízdo". Ve filmu se jednalo o půdu, ale může jít o kterékoliv temné zákoutí domu. V jednom z případů je popsáno, že lze průchod tímto místem přirovnat k pocitu „že procházíte pavučinou". Zkrátka při průchodu skrze tělo „takřka" nehmotné bytosti cítíte jemný odpor jeho sílící hmoty.
Dá se proti těmto bytostem nějak bránit? V zahraničí existují spiritisté jako Mia Dolan kteří si dovedou i s tímto poradit. Z literatury jsem našel různé metody jak si pomoci i neodborně - třeba rozmístit v domě na různá místa a hlavně okolo „hnízda" vztyčené nože což se jeví dosti nebezpečně už s ohledem na pouhé lidi, ale účinnost této legendy je zřejmě diskutabilní.

Rozhodně nejlepší bude prevence. Nepoužívejte spiritistické tabulky a nesnaže se vyvolávat duchy. To je totiž nejsnazší cesta jak k sobě černé entity přitáhnout!!! V tomto ohledu také nechápu dnešní „náctiletá" EMO děvčátka jež si hrají na čarodějky a píšou na své trapné blogy věty jako „miluju démony protože je to cool a sexi", „s kámoškama nalité vyvoláváme duchy a řežeme se žiletkama" atd...

Některým z nich se přes jejich veškerou hloupost možná povede některou z těchto kategorií monster skutečně přivolat a pak si jistě užijí mnohé „veselé chvilky" až je něco začne v noci žrát zaživa.
No alespoň potom ušetří za žiletky...

©2010 Copyright http://klubavalon.iplace.cz/