Teorie vampirismu

Vytvořeno 30.10.2010 11:35:23 | Poslední změna 29.01.2011 21:33:01

Delší dobu přemýšlím o legendách upírství. Neustále nás provází staletími věrně jako pes. Stejně tak jako kulový blesk, kterému se většina vysmívala a lidi kteří ho spatřili, byli považováni za blázny. Stejně jako se posmívali Schliemannovy, který se vydal podle legendy hledat Tróju a světe div se - našel jí přesně tam, kde to legenda staletí popisovala. Jak to? - ptali se učení lidé ,kteří nevystrčí nos ze svých útulných kanceláří. Jak je to možné? Není to podvod? Ale sem podvod napasovat nejde - vykopávky jsou obrovské. To by nešlo potají a v noci nenápadně navozit a podvrhnout tak svět. Prostě legendy mnohdy popisují skutečnou událost, jde jen o to oddělit zrno od plev.
Klasický příklad - české pohádky jsou toho plné. Dům uprostřed hlubokých lesů - dveře se sami otevírají a hrála tam hudba, ačkoliv nikde nebylo ani živáčka. Až do 19. století naprostý výmysl a blbost. Dnes? Obyčejná fotobuňka a pořádná hi-fi věž - nic výjimečného.
Vraťme se však k našim upírům.
Legendy a komerční filmy o nich vypráví spoustu pitomostí, ale proč by neexistovala rasa člověka s lepšími regeneračními schopnostmi? Některé druhy nižších zvířat -  pavouci a ještěrky, dokáží zregenerovat chybějící údy. Dokázali tito lidé z neznámých důvodů také lépe regenerovat? Je známo, že obyčejnému člověku se jednou za zhruba sedm let obnoví všechny buňky v těle. Třeba někdo dokázal tento proces zesílit a přizpůsobit tak, že výsledkem byla neustálá regenerace a život nepředstavitelně dlouhý. Tento člověk zřejmě takřka nestárnul a byl mnohem silnější a odolnější. Otázka je kdo toto dílo přivedl na tento svět.
Může to být pozůstatek nějaké přeživší kultury či rasy, která už dávno skončila na propadlišti dějin. Civilizací mohlo být před tou naší nespočet. Po 10 000 letech nezbude ani stopa po nějakém osídlení, zvlášť když tomu předchází  větší katastrofa. Uvědomte si kolik plochy zabírají oceány a jejich dno je pro nás dodnes velkou neznámou. A tam se můžou schovávat velká města a artefakty, které by nás asi trochu překvapili.
Takže je celkem možné, že tento druh lidstva mohl existovat - třeba to byla rasa bojovníků. Je možné, že je lidé zabili, ale díky svojí zvláštní schopnosti tito lidé prostě zregenerovali a vstali jak se lidově říká z hrobu. Zcela bez šrámu, obnovení a plni síly. Což samozřejmě vyvolalo náležitý poprask. A proto jim lidé začaly řezat hlavy, svazovat ruce růžencem, propichovat kolíky atd.
Je možné že jejich tělo obsahovalo nějaký enzym, který pokud se vstříknul do krve obyčejného smrtelníka, začal působit a přeměnil tohoto obyčejného člověka v něco nového a úžasného? Vybraným jedincům dali nový život, aby jejich rod mohl pokračovat? Před pár desítkami let vědci jasně tvrdili, že kov je těží než vzduch a tím pádem letadlo z kovu nemůže nikdy vzlétnout. A jak to vidíte dnes - vzlétli jsme až do vesmíru!
Upíři jak nám je představují moderní přiblblé filmy jsou samozřejmě trapnou pohádkou. Nesmyslné bláboly o erotických chlastounech krve zde nemají místo!! Je pro nás, ale zajímavé pátrat po možné reálné stopě tehdejší existence geneticky pozměněné lidské kultury jejíž pradávná existence dala podmět vzniku současných legend.
Fenomén upírství budeme zde podrobně na pokračování rozebírat, protože nové vědecké objevy nám dávají za pravdu a pár informací k tomuto tématu ještě máme. Pokud i vy - napište nám ......  
                           
©2010 Copyright http://klubavalon.iplace.cz/