Ko Ko Kocáb....

Vytvořeno 04.06.2010 18:57:36 | Poslední změna 30.10.2010 16:54:01
Tento záhadný člověk se údajně narodil v rodině evangelického faráře a promované psycholožky což je vcelku pekelná kombinace. V roce 1973 maturoval na gymnáziu v Mladé Boleslavi, o šest let později absolvoval pražskou konzervatoř v oboru skladba a varhany (studoval u Ilji Hurníka).

Do české historie se doposud zapsal či spíše ocejchoval pekelně černým písmem jako tzv. „český hudební skladatel", „zpěvák", údajný občanský aktivista, „politik" a "podnikatel". V letech 2009 - 2010 byl ministrem pro lidská práva a národnostní menšiny České republiky. Z této barvité palety natolik rozdílných činností se lze snadno domnívat, že dalším vhodným stádiem vývoje by mohl být snad už jedině první muž na Marsu...
O tom jak mizerný byl Kocáb zpěvák natož „umělec" nemá cenu nijak rozjímat. Jsem přesvědčen, že každý kdo má v pořádku uši bude mít po minutě poslechu některé z jeho „pecek" jasno. A ten kdo má v pořádku oči a spatří „mistra" v rozmezí pěti minut na více než pěti fotografiích... tak už v životě dost možná veselej nebude. Nerad bych tedy čtenáři způsobil tuto újmu a do článku umístím fotky pouze dvě. (přesto z bezpečnostních důvodů doporučuji první pozorovat pouze levým okem a tu druhou pro změnu pravým). 

Není žádnou novinkou, že se na poli české „umělecké" scény zjevilo už lecos. To jednoduše bohužel patří k modernímu pojetí umění ve kterém padají veškeré hranice a odlitky mužských přirození, rozřezané panenky nebo předměty jako záchodové prkénko pověšené na zdi jsou chápány jako nadčasová, jedinečná a geniální umělecká díla nevyčíslitelné hodnoty.
Někdy vážně lituji toho, že můj obyčejný lidský pouze jednodiplomovaný mozek podobná úžasná díla nedovede pochopit a těšit se z jejich krásy a hlubokých emocionálních nanebevstoupení...
Inu jsem pouhý smrtelník...
Když tito soudobí „umělci" neboli „supervohnouti" mají tu drzost za ty svoje blafy a nicnedělání čerpat těžké peníze tak je to na pováženou. V této době podobná stvoření využijí své „těžce vydřené" miliony k „podnikání" což je každého věc. Když se však začnou montovat do politiky tak se lze již vážně obávat apokalyptických myšlenek... (tzv. doomsdayng)

V dubnu 1990 založil Michael Kocáb společně s Oldřichem Lichtenbergem a Miloslavem Zapletalem mediální a producentskou společnost Art Production K, ve které zastával funkci předsedy představenstva. V květnu 1991 se stal členem představenstva akciové společnosti Montované stavby Praha, která vznikla transformací stejnojmenného státního podniku. Montované stavby Praha založily v lednu 1992 investiční fond TREND VIF, ve kterém se Kocáb stal předsedou představenstva. Členem představenstva se stal schodou náhod také jeho švagr Martin Kratochvíl. TREND VIF se účastnil obou kol kupónové privatizace. Další neuvěřitelnou schodou náhod Kocábova sestra Magdalena Kratochvílová spolu s dalšími lidmi přesvědčila svého bratra a svého manžela k osobní účasti v mediální kampani, pro kterou vymyslela slogan "Dívejte se naším směrem". V druhé vlně byl použit slogan "Vždy plníme slovo, to je náš TREND". Fondu své kupony svěřilo přes sto tisíc drobných akcionářů!!!!
V srpnu 1995 Kocáb s Kratochvílem prodali správcovskou společnost Královéhradecké brokerské společnosti. Noví majitelé jejím prostřednictvím TREND VIF vytunelovali a připravili drobné akcionáře o jejich vklady ve výši 1,4 miliardy Kč !!!!
Sám Kocáb tvrdí, že akcionáře nepoškodil a zisk z transakce ve výši 36 milionů nepoužil k osobnímu obohacení. 29 milionů korun převedl údajně do nadace Michaela Kocába, která se zaměřila především na podporu týdeníku Literární noviny. Michal je klaďas už od pohledu a všechny podezření ze sebe elegantně smetává prohlášením „většinu peněz jsem investoval do nadace podporující českou literaturu". Myslíte si, že někdy v životě něco četl??? Obávám se, že mimo prvního popřevratového erotického bulváru moc ne... Spolu s Kocábem ve správní radě této nadace sedí znovu ohromnou shodou náhod jeho rodiče Alfréd a Darja Kocábovi. Znovu pozoruhodná náhoda zbohatnutí rodinného klanu.

Kocáb dále osvobodil náš mučený a utlačovaný národ údajnou uměleckou revoltou vůči bolševikům (to asi aby na něj nevyplavalo to udavačské svinstvo) a později se prý také zasloužil tím, že měl figurovat při "vyhánění" ruských vojsk z našeho území. V tomto tvrzení je velice diskutabilní jak???? Podle poslední verze to bylo vždy v noci za úplňku kdy se hrdinsky rozběhl proti despotickým okupantům a ti při pohledu na něj kvapně odhodily zbraně a prchali až za Ural. Pravdivost těchto heroických skazek je však bohužel sporná...
Podle dalšího pramene zahnal rudý tankový prapor zpěvem...

To jak Kocáb k politice přišel se podobá  ději nějaké staré pohádky či bajky. Na tento post ho nominovala strana Zelených. Do povědomí běžných smrtelníků se dostal hned prvním prohlášením „miluju Romy!".  O tom jak moc je miluje, jsme se mohli přesvědčit po tzv. bitvě o Vítkov, kdy mu byl nabídnut byt po neplatičích v tamním cikánském ghetu. Reakce Kocába asi nikoho nepřekvapila. Odmítl ji se slovy, že by tam neměl čas na svou práci ministra a tak zodpovědnost k práci zvítězila nad láskou k cikánům. Je faktem, že při tak těžkém pracovním nasazení člověk potřebuje nadstandard. Dále se vymlouval, že jediný problém který na zdevastovaném, smradlavém, zablešeném a pokaděném bytě našel je ten, že tam není internet. Nakonec, po menším mediálním proprání jeho odmítnutí, se rozhodl, že přece jen onu nabídku přijme "Nejdříve jsem řekl ne, ale později jsem změnil názor, když jsem viděl, že by na tom lidem záleželo," . Došlo to tak daleko, že si vyzvedl klíče od nového bytu a už nic nebránilo k jeho nastěhování, ale co čert nechtěl, ministr ztratil klíče od bytu!!!! Blbou náhodou mu musel vypadnout z kapsy možná když ležel v pivnici pod stolem nebo ve sněmovně na stole. Nebo že by mu je štípnul nějaký cikán???
Zkrátka a jednoduše za to nemohl a díky tomuto nedopatření musel s lítostí svůj pobyt v ghetu odvolat.
Další specialitou Kocába jako ministra bylo to, že se neodvážil přijít prakticky na žádné zasedání či konferenci kde by se po něm vyžadovalo poskládat větu nad pět a půl slova. Na tato místa rád posílal s nějakou trapnou výmluvou svoji „konkubínu" Leilu Abbasovou.
Fakt by mě zajímalo jak se pan Kocáb do politiky opravdu dostal. Možná se jednou prostě pořádně fest ožral na nějaké metalové kalbě. Pak se čtverkou v krvi superfinišoval (tzn. vytuhnul, upadl do komatu, KO atd...) a pak se prostě ráno probral v senátu pod stolem. V kapsách prázdno, na zemi nablito a kromě pořádné opice neměl nic... V hlavě okno a permoníky. To co se dělo v posledních deseti hodinách pro něj bylo nedosažitelným tajemstvím jako tajemný hrad v Karpatech.
Když se pozdě ráno všichni ti pobudové začali scházet k dalšímu únavnému dni nejtěžšího pracovního vypětí plní nadčasového a geniálního myšlení o tom jak zase někde ulít pět miliard tak ho tam našli a divili se co to je za divnýho týpka. Podle jeho postdeliriové brčálově zelené barvě xichtu nějaký z těch rozumbradů (s největší pravděpodobností ódéesák) usoudil, že zřejmě patří k zeleným a vzhledem k tomu, že jeden ze zelených koaličních kolegů včera přebral při pití laciné kořalky v senátním bufetu ho vzali jako záskok, aby se jim povedlo při hlasování protlačit zase nějaký ten nehorázný kapitální sranec...
Inu... cesty do senátu jsou leckdy pekelně klikaté a lecjaký ožrala na ně zabloudí...
Dobrou noc drazí spoluobčané.
Spěte sladce....©2010 Copyright http://klubavalon.iplace.cz/