Profil běžného jehovisticky fanatického mladého ódéesáka

Vytvořeno 02.06.2010 20:37:52 | Poslední změna 27.06.2011 17:25:56

Měl jsem již v životě párkrát to štěstí (no spíše smůlu) poznat osobně mladého "jehovisticky" fanatického příznivce ODS. Jsou to často velice komplikované a záhadné bytosti, ale mají se rádi skoro jako lidi...

Vzhledem k politice ODS která se dá stručně shrnout do věty "chudým brát a bohatým dávat" nebo "oškubeme chudé, aby bohatí byli ještě bohatší" by se dalo čekat, že jehovisticky fanatičtí mladí ódéesáčci budou synáčky podnikatelů, kravaťáků všeho druhu či těch kteří si po převratu nejméně na dvě generace dopředu nakradli.
Opak je však pravdou!!!!!
Je ohromným paradoxem, že nejjehovističtější a nejfanatičtější ódéesáčci jsou z velice skromných rodin kde rodiče často pracují na dělnických postech řemesel která se spíše hodí do dob vaší prababičky...
Je to vskutku pozoruhodné. Do jisté míry nepochopitelné... Proč si tito lidé tak zaujatě a fanaticky přejí vítězství zrovna této "nadčlověčí" strany která se vlastně snaží vyždímat vše z jejich již tak perfektně vyždímané sociální vrstvy...
Uvažoval jsem nad tím dlouho...
A tím dlouho myslím velice dlouho...
Hledal jsem nad tím nějakou vyšší pravdu. Nějaké nadčasové nadlidské myšení které můj pouhý lidský jednodiplomovaný mozek nedokáže pojmout, ale bylo to marné.
Nakonec jsem na to stejně přišel...
V jádru to bylo jednoduché a tupé jako rozhovor se slavným fotbalistou. Zkrátka jsem zjistil, že tito lidé jsou jednoduše i přes poměry ve kterých žijí skálopevně přesvědčeni o tom, že oni sami jednou také budou kravaťáky, pány velkopodnikately či úředníky kterým budou úplatky vozit na kolečkách až pod rypák a jejich jména budou zepředu i zezadu obražena tolika tituly, že jim při podpisu nebude stačit ani bilboard...
Ano je to trpké, ale je to tak...
Možná si kladete otázku co znamená "jehovisticky fanatický". Tento pojem je prostý jako Bulharská striptérka. Je to prostě pojem který označuje absolutně vlezlého člověka který za váma vleze klidně i na WC, aby do vás hodinu hučel a snažil se vás přesvědčit a přimět k tomu udělat to co on chce (v tomto případě, aby jste šel volit ODS). Několikanásobné odmítnutí či pohrození fyzickým násilím vetšinou nezabere. Tato osoba vás bude neustále přesvědčovat jak naživo, tak po ICQ či SMS.
Opravdu mě nenapadá jak se jich zbavit mimo možnost fyzické likvidace která je bohužel stejně jako u ostatních občanů ve vážném rozporu se zákonem.
Po půlročním posílání tam kde ani slunce nesvítí se tento fanatik dovtípí, že jste vlastě naprostá nula, naprostý idiot který jeho vznešeným záměrům nestojí za námahu a na nějakou dobu vám možná dá pokoj. Neusněte ale na vavřínech!!! Čerti a ódéesáci totiž nikdy nespí a nikdo si před nima nemůže být jistý!!!!
Dalším společným paradoxem pro tyto lidi je jejich nadměrné sebepřeceňování a megalomanské plány do budoucna kterým by dost možná záviděl i Henry Ford.
Tito lidé se tedy zpravidla proderou základkou. Někde splaší maturitu a poté slavnostně naběhnou na nějakou drsnou vysokou školu. Je vcelku jedno o jaký obor půjde - hlavní je, aby to byla fakt drsná vysoká škola. V jejich představách totiž každý ten správný superúplatný magnát má nějakou tu "fakt hustou" vysokou školu.
To může pro tyto lidi skončit dvěma způsoby:

1) Na školu se nedostanou, ale za značné finance to budou každý rok zkoušet znovu a znovu a vymíšlet při tom nejrůznější strategie a finty. V mezičase budou někde v potu tváře snít o mrskání otroků a dovolených na jachtě u Sejšel. To je dovede motivovat v tomto snažení klidně i deset let.

2) Vzhledem k úpadku českého školství a řídnutí mladé populace se na svoji "drsnou" vysokou školu dostanou. Vyletí však na konci roku čímž se roztočí podobný kolotoč nekonečných opakování ročníků velice podobný kolotoči neustálého snažení o přijetí. Tato varianta má často katastrofický dopad na jejich rodiče kteří takto každý rok přijdou o astronomické částky za promrhané školné, poplatky za přijímačky, dojíždění, ubytování atd..

Tak jak tak - každý kolotoč se jednou zadře. Některý o rok dřív, některý o rok později. Co teď??? Ha!!! Už to mám!!! Ódéesácká mentalita vžycky vítězí. Já vlastně žádnou školu nepotřebuju. Jsem lepší člověk!!! Však já vám to ukážu jak se to dělá!!!

Po tomto mentálním prozření jednoho rána tito lidé spatří ráno v zrcadle tvář boha - zhruba něco mezi xichtem Einsteina, Rockefellera a Havla...

Tak a teď se teprve začnou dít věci...

Posíleni tímto nanebevstoupením začnou vymíšlet nejrůznější způsoby jak pokud možno bez práce a co nejrychleji přijít k milionům (možná na koupení si titulu na Plzeňských právech či co...) Žijeme přece v kapitalismu a miliony rostou na stromech (pravděpodobně topolech) a osvícným jako jsou oni stačí jen pro ně sáhnout.
Tím pádem začnou plánovat svoje megalomanské podnikatelské záměry či jiné sofistikované metody jak vydělat hodně moc a nemuset se při tom pokud možno pohnout...
To je již prakticky předběžné parte pro jejich dělnické rodiče, protože ti díky tomu přijdou i o poslední grešli.
K obrovskému údivu se po pár letech zjistí, že podnikání se prostě tak nějak nerozjelo... No kdo by tohle sakra čekal??? Asi blbá doba no... Nebo špatná konstelace hvězd dne kdy jim bylo přiděleno IČO.
No nedá se nic dělat... Na účtě dluhy, ale tentokrát již půjdou na jistotu. Pořádná půjčka vše zaplácne a ti pánové z BFC co z člověka do roka udělají při zprostředkovaném nákupu akcií milionáře vypadají tak schopně.
No neberte to...
Tak se nakoupí akcie a cenné papíry a ono jak na svini to zase všechno skončí v hajzlu tak hluboko, že by se pro to ani ten feťák z Trainspottingu nedokázal potopit...
Po této další studené sprše dojde k dalšímu božskému prozření...
Ha!!! Tak když to nejde po dobrém tak to půjde prostě po zlém!!!
Některý se pokusí vařit drogy, některý zase hacking, někdo se dá na okrádání senilních důchodců přes neexistující firmy. Někdo se bude snažit přisrát do nějakého funkčního celku a pak jej vytunelovat. A ti vtipnější budou zakládat humanitární konta na umělou ledvinu malého chlapečka který neexistuje.
A tak končí dobrodružný život mladého jehovisticky fanatického ódéesáka plný snění o mrskání otroků, čtení porna při jednání ve sněmovně, jachtě na sejšelách a erotických dobrodružstvích s Topolánkovím prostředníčkem pravé ruky.
Tito lidé jsou těmito exotickými fantaziemi často tak pohlceni, že zapomínají na sebe sama. Chodí v otrhaných hadrech, mají mastné vlasy, smrdí a nečistí si zuby. Ze značné finanční nouze časem bydlí ve chlívku pro prasata - nejprve dvounohá a časem čtyřnohá.
Jejich život je přes to krásný a naučný.
Inu... mají se rádi skoro jako lidi...

Nejluxusnější hlášky maldých ódéesáků (ačkoliv zní exoticky tak jsou zcela autentické):

- Vyser se na školu!!! Pracovat budeš pro mě!!!
- Všichni lidi co pracují ve fabrikách a stěžujou si, že jsou chudobní jsou dementi!! Když by byli co k čemu tak si všichni udělají pořádnou vysokou školu!!!!
- Stát už rozprodal všechny zdroje zisku. Budeme konečně muset setsakramentsky přitvrdit na daních!!!!
- Já néé, ale ty jsi zmrd!!! Protože lidem s pořádnou VŠ jakou dělám já sebereš zaměstnání a budeš ho dělat za polovinu platu který by si zasloužil na stejném místě někdo jako já!!!!
- Představ si co se stalo... Ten debil šéf po mě něco chtěl!!!!
- Sakra já nad sebou ve firmě nikoho nesnesu. Já prostě musím být nahoře a mít pod sebou hodně lidí...

Přesto skuteční ódéesáci vznikají jednoduše jinak. Jsou to skutečně synové velkopodnikatelů a velkozločinců. Nejsou nijak chytří jak by se leckomu mohlo zdát. Prostě jen mají dost peněz na to koupit si maturitu i diplom na právech. Samozřejmě také mají kamarády. Mnoho kamarádů co mají jachty na Sejšelách a ližují v Innsbrucku.
Vlastně nemusí dělat vůbec nic. Jen čekat...
Cestičku už mají předem vyšlapanou...
Dobrou noc drazí spoluobčané.
Spěte sladce....©2010 Copyright http://klubavalon.iplace.cz/