Moje setkání třetího druhu

Vytvořeno 05.08.2010 20:23:25 | Poslední změna 30.10.2010 16:42:27

ZÁŽITEK PRVNÍ, SLOVENSKO - ZAČÁTEK JARA 1990
 
Když jsem byl v roce 1990 na Slovensku na vojně, hlídali jsme určitý úsek za Bratislavou. Kde přesně to bylo bohužel nevím, vezly nás tam za tmy. Místo nám nikdy neříkali - pomáhali jsme policii.
Hlídali jsme přehledný úsek, který začínal řekou, pak byla louka a za ní les - z našeho přímého pohledu.
Měsíc byl v úplňku, nebe bez mráčku. Nic se nedělo. Služba jako každý jiný den. Najednou - a vtom jsme se oba dva schodly - se z pravého horizontu majestátně nesla či vznášela - nevím jak ten pohyb přiblížit - obrovská oranžová pulsující koule.
Nejdříve jsme si mysleli, že jde snad o Měsíc. Ten však byl na obloze a proti kouli vypadal nevýrazně. Pozdní západ Slunce se ve 23 hod. jevil také jako hloupost. Upozornuji, že v té době byl pojem UFO pro nás naprosto neznámým pojmem. Mě to nezajímalo a nikde se o tom nepsalo - byl začátek jara 1990. Navíc ta koule evidentně rejdila na té loce před námi. Jelikož jsme měli stráž, museli jsme to řešit. Naše jindy výkonná vysílačka pouze brumlala, čili byla k ničemu, takže jsme museli ke kouli osobně. Čím více jsme se blížili, tím více jsme si uvědomovali její velikost. Po určitém čase mě prostě najednou přepadla úzkost a odmítl jsem jít dál - chtělo se mi utéct
někam daleko.
Kolega šel ještě blíže - a najednou ta obrovská koule prostě zmizela, jako by nebyla. Byli jsme z toho vykulení a neustále diskutovali co by to mohlo být, ale na nic jsme nepřišli a nikomu raději nic neřikali.
Jediný následek setkání s koulí bylo podle mě a to mi nikdo nevymluví - kolega dostal další den vysoké horečky a blouznil tři dny a já měl to samé o den později. Žádný doktor - samozřejmě dostupný na vojně nevěděl proč. Ani angína, chřipka, zápal plic  prostě jen blouznění s vysokými horečkami.
Takže to byl můj první zážitek s něčím co si dodnes nedokážu vysvětlit.


ZÁŽITEK DRUHÝ, PRAHA 1994

V roce 1994 jsem pracoval na stavbě rodinného domu v Praze na Libuši. Bylo kolem poledne, když náš vedoucí zvolal - "Podívejte se co to támhle lítá za zvláštní letadlo!" A opravdu - zvláštní scenérie - obloha bez mráčku, ve spodní úrovni nebe letěl meteo balón, úplně nahoře dopravní letadlo ČSA zanechávající za sebou čáru plynů. A mezi tím to zvláštní letadlo - pro nás to byla stříbřitá věc spíše kulatého tvaru. Byla malá takže nebyli vidět žádné podrobnosti. Co však bylo fascinující  - její pohyb! Věc se pohybovala všemi směry způsobem, který jsem nikdy neviděl. V prudké rychlosti najednou zastavila na místě a změnila směr. Bylo jedno kam - do strany, nahoru a dolu. Potom několikrát obrovskou rychlostí odletěla, až z ní byla malinká tečka a náhle se zase vrátila. Jelikož tam souběžně na pozadí letělo to letadlo byla rychlost a manevrování přímo neskutečné. Byla to nádherná exhibice něčeho technologicky jiného. Trvalo to asi 5 min. Poté se těleso zastavilo na místě - už jenom to je nepochopitelné. A obrovskou rychlosti vzlétlo do nebes. Byl to prostě mžik. Schválně jsem si koupil druhý den noviny jesli náhodou nenajdu vysvětlení. Byla tam malá zprávička o telefonátech vyděšených občanů, kteří byli uklidněni pohádkou o neposlušném meteo balònu z nedaleké stanice. Věřte mi - bydlel jsem na Libuši hodně let a na balony jsem byl zvyklý. Létali nízko, pomalu a ladně. Jejich barva a tvar  byla zřejmá. To co bylo na obloze se vysmívalo zemské gravitaci a asi taky nám všem.


©2010 Copyright http://klubavalon.iplace.cz/