Tunguzka - 1. část

Vytvořeno 27.01.2011 20:29:26 | Poslední změna 10.02.2011 20:21:24

Dne 30. 6. 1908 krátce po sedmé hodině raní došlo na naši zemi k největší záhadné události civilizovaného světa. Ve Stokholmu byl jev považován za krátkou polárí noc v německém Heidelbergu do rána zářila oblaka a v Holandsku bylo tak jasno že nebylo možno vykonávat astronomická pozorování. Mnoho údajů zaznamenaly také vědecké přístroje a to i v Americe. Že se odehrálo něco zvláštního svědčí i to, že do timesů psalo několik lidí žádající vysvětlení. 20 let se o události nikdo nezmínil a více jak sto let po této události vlastně nevíme co se stalo. Do oblasti sibiře 75 km od řeky Podkamenaja tunguzka spadlo  nějaké těleso a vyvolalo jaderný výbuch. Co dopadlo do této obalsti je sporné teorií je mnoho od meteoritu, komety až po antihmotu, nebudu se zde rúznými toriemi zabývat je jich mnoho a každý si je múže dohledat.

Sibiř - obrovská rozloha oblasti ve které Kulik pátral po domělém metoritu a po různých útrapách však došel k cíly. Zničená plocha činila neuvěřitalných 2000 km. čtverečních. Po příchodu  do kotle jak sám nazval epicentrum se mu naskytl nebývalý pohled, kdy kmeny poražených kmenů směřovaly ven z kotle. Avšak po meteoru a kráteru který by musel po pádu vzniknout ani stopy. Nicméně uvnitř spustošeného území se vyskytly velmi zvláštní jevy. Přimo v ohnisku zůstalo několik stromů stát i když přišli o větve. Navíc při dalším pátrání, vrtání a kopání nic nenasvětčuje tomu, že by něco spadlo na zem.
Proběhly tu nejméně dvě tlakové vlny, jedna balistická a druhá vyvolaná explozí. Vznikly tu krádkodobé požáry a náhlá vzplanutí, ale žádné stopy po poškozením nárazem. Je jasné že správa z první Kulikovi výpravy i když s notným spožděním je nezvratné svědectví o událostech které se tu stali.
Kulik se vydal na sibiř ještě třikrát, to už za vlády Stalina a pro vojenské utajení se muselo o výsledcích mlčet. Dokonce byli zastrašováni i místní obyvatelé pod hrozbou gulagu. Dokonce byly pořízeny filmové záběry. Byly zde nalezeny malé magnetitové a silikátové kuličky v půdě a ve stromech. Obsahující vzácné prvky včetně ytterbia.
Co způsobylo tento fenomén se vedou dohady. Názorů je mnoho od meteoritu, částečky antihmoty a ledové komety, byli vždy považované za ty pravé, ale vzápětí se vynořili další nové.
Nebudu se tu o těchto teoriích rozepisovat je jich hodně a každý si je může dohledad a utvořit si vlastní názor. Po mnoho úvahách a úspěšném tajení po 3 generace se účasnilo mnoho vědců včetně Korolova (konstruktér vesmýrných raket v sssr ). Poodle výzkumů bylo umožnění zjistit obrys pádu který není kruhový, ale má tvar rozepjatého motýla.
Výbuch nastal 6,5 km nad zemí a dráha tělesa svírala z povrchem země 40 stupňů při dopadu, celková energie byla 9,5 megatun a zřejmě není pochyb o tom že došlo k jadernému výbuchu. Ve srovnání s Hirošimou vykazuje katastrofa shodné až dech zarážející výsledky včetně genetickým změnám nejen u rostlin, ale také hmyzu, vyskytují se zde mravenci a další hmyz jaký nikde jinde nenajdeme.
Návštěva oblsti byla provedena několikrát v příštích letech. V r. 1960 byl prokázán absolutní elektromagnetický chaos ve středu zony. Musel zde proběhnout obrovský elektromagnetický hurikán který rozrušil normální spojeni ze zemským magnetickým polem. 

Pokračování v 2. části...


©2010 Copyright http://klubavalon.iplace.cz/