Tunguzka - 2. část

Vytvořeno 27.01.2011 19:48:11 | Poslední změna 10.02.2011 20:22:25

Tunguzka někdy nazývaná ruský Roswell nebo mylně tunguzký meteorit ukrývá mnoho tajemství. Těleso podle očitých svědků a nebylo jich málo, mělo měmit směr svého letu a před dopadem zpomalovat. Je dost nepravděpodobně, že by nějakě vesmírné těleso (meteority , bolidy a pod.) po dopadu nezanechali nějaké dúkazy.

Vesmýrné rakety při vstupu do atmosféry vstupují pod úhlem 2 stupňů. Při větším úhlu by  zhořela v atmosféře a při menším by vyletěla zpět z atmosféry. Chci taky podotknout, že při utajení výzkumu  této události ani nevíme jaké nálezy byly učiněny.

Tady to vypadá na to že těleso vstoupilo do atmosváry pod úhlem menší jak 2. stupňe a pak ji znovu opouštělo když náhle začalo brzdit. Což je pro meteor dráha a chování  zcela neobvyklé.
Při výpočtech leteckého konstruktéra A. J. Monockova snížilo těleso rychlost a to dost razantně. Jednalo se tedy o atomový výbuch, ale kdo mohl v roce 1908 vlastnit takové technologie. V Rusku vyšel sci-fi román od Kazanceva s názvem "Tunguzka" kde líčí tuhle událost jako havárii mimozemského plavidla, ostatně sám tuto teorii podporoval.
Nechci tvrdit, že šlo o mimozemské plavidlo, ale chci podotknout jakkoli se zdá tato teorie přitažená za vlasy měli bychom se jí zabývat neboť je možná. Vědci často argumentují tím, že výpovědi o změně směru tělesa jsou nevěrohodné a nepřesné. S tím já nemohu souhlasit - zkušení vědci, ředitel irkutské observatoře A. V. Vozněsenskij udal směr od jihu k severu. I. S. Astapovič podle zhrnutí výpovědí od jihovýchodu na severovýchod. Vysvětlení je dvojí buď došlo k lidské chybě při srovnání s mapou nebo těleso změnilo směr a manévrovalo.
Ať už do tajgy dopadlo cokoli múže se taková katastrofa opakovat a čím víc o ní budeme věděd tím líp, ale zdá se že tajení a utajování těchto informací a případně  snaha každou novou vědeckou teorií mít za jasné a definityvní  vysvětlení nepřispívá ničemu nehledě na řádnou informovanost veřejnosti.  

zdroje :   L. Souček  -  tušení stínú
              A. C. Clrk -  svět tajemných sil


©2010 Copyright http://klubavalon.iplace.cz/