Manifest zakladatele

Vytvořeno 04.12.2010 18:02:47 | Poslední změna 31.10.2016 11:35:43
 
Klub Avalon je nepolitický* a zcela nezávislý spolek osob se stejným zájmem. Nejsme nijak vázáni na některou z podobných organizací v naší republice či v zahraničí. Nejsme registrováni u MV Čr. a provedení tohoto kroku se nám hnusí. Nevidíme důvod proč se jakkoliv upisovat tomuto zkorumpovanému prohnilému státu.
V letech před založením vlastního spolku jsem již mnohokrát uvažoval o členství v některé z velkých záhadologických organizací v ČR jako je například KPUFO, znovu obnovená ČSAAA nebo Projekt Záře. Delší dobu jsem o těchto společnostech sháněl informace a po určitý čas byl s mnoha členy těchto rozdílných organizací v kontaktu. Bohužel jsem však po nějaké době zjistil, že ani jedna z nich nesplňuje má očekávání a členství v nich je pro nás zcela proti zdravému rozumu. (Chcete li vědět proč tak si přečtěte článek "neuvěřitelné odhalení na poli české záhadologie") Věřím tomu, že každá z nich obsahuje zajímavé lidi kteří jsou v nich možná lapeni a oklamáni s nadějí, že jim taková organizace nějak pomůže v bádání.
Je mi jich velice líto, protože jsem měl možnost vidět jejich stinnou stránku a možný skutečný účel. Aférou okolo propojení na StB v minulosti počínaje a propojením na soudobou tajnou službu konče. Tato fakta vyplula na povrch roku 2009 a nemá cenu se zde rozepisovat které organizace nebo snad konkrétních osob se týká.
Jak je to s nimi doopravdy zde tvrdit nebudu a dle zákona ani nemohu a proto si každý najděte potřebné informace a budete se možná divit...
Nejvíce mi vadila uměle vyvolaná atmosféra která panuje uvnitř...
Na jednoho skutečného "záhadologa" tam často připadá 10 pochybných osob které k dané problematice v jádru nemají co říct a jsou pouze zdrojem hádek a konfliktů.
 Občas mě také překvapovala "nezdravá" zarytá skepse některých vůdčích osob a  jejich bleskové soudy nad mnoha případy. Člověk by se občas i zamyslil zda si tito lidé vůbec přejí, aby něco "paranormálního" bylo objektivně zkoumáno. Žádný z těchto nešvarů dle určitých zdrojů není náhoda. Jde zřejmě o promyšlenou taktiku jak kontrolovat lidi, vytáhnout z nich peníze a postarat se o to, aby nikdo nikdy na nic pořádného nepřišel...
Vzhledem k tomu, že každý z členů je povinen platit nemalé členské příspěvky bych čekal solidnější jednání. Bohužel se nemohu ubránit dojmu, že celková atmosféra v těchto uskupeních je záměrně silně neproduktivní.
Možná je to právě proto, že jejich vůdčí osobnosti jako údajní původní spolupracovníci StB a nyní BIS prostě dále plní svůj úděl - držet veřejnost v nevědomosti, do popředí podsouvat pouze  největší hovadiny a skutečně záhadné případy bagatelizovat a tutlat.
Pokud budete mít někdy možnost proniknout skutečně pod pokličku projektu Záře, KPUFO nebo UKZ tak možná poznáte jak to velké divadlo funguje a dost možná Vám bude na zvracení...
Někteří lidé však mají třeba zcela opačné zkušenosti.
Nemáme tedy tímto snahu někoho nařknout a každý z Vás si bude muset udělat názor sám.
Těmito řádky rozhodně netoužím nikoho urážet nebo pomlouvat. Jedná se čistě pouze o názor založený na vlastní zkušenosti a zkušenostech mnoha jiných. 
Dle mého názoru jsou tyto organizace široké veřejnosti potenciálně "škodlivé" pokud se samozřejmě nepodaří prokázat jejich nevina. Jejich systém jistě mnoha lidem vyhovuje a nese jim také jistý druh prospěchu. Myslím si však také, že někteří lidé budou hledat prostě jinou cestu...
Právě pro tyto lidi jsem se rozhodl se dvěma kolegy Martinem Furstem a Jaroslavem P. založit Klub Avalon.
Klub pro všechny dobré lidi, pro které záhady představují na prvním místě zejména životní zálibu.
Nestojíme o to, aby se mezi nás tahala politika, byrokracie nebo zájmy "pochybných" osob. Spolupráce s multimédii a nějaké zásadní veřejné vystupování pro nás také rozhodně nehraje velkou roli.
Naším cílem je poskládat přátelskou partu složenou maximálně z několika desítek lidí. Funkční tým hledající pravdu za oponou světa.
Naší prioritou není psát články, nebo snažit se široce publikovat - naší prioritou je bádat! Drtivá většina informací je v této době veřejně již bohužel nepublikovatelná (kouzlo současné pseudodemokracie a rádoby svobody projevu)... Těch pár článků které tu máme na webu je pouze ta nezajímavá "špička ledovce"...

"Hledáme pouze férové a poctivé badatele pro společné  férové bádání v nekonečném světě záhad"
                                                                                                          
"Bred77"


* slovem "nepolitický" nehodlám členům zakazovat vyjádřit se formou kritiky. Politika je totiž fenoménem který bohužel ovlivňuje životy nás všech. Na stránkách však nestrpím nějaké propagace některé z politických stran či jiné formy politického zaprodání a přímé podpory...