Mimozemské lodě na oběžné dráze je možno sledovat na vlastní oči. 1

Vytvořeno 16.05.2011 16:24:48 | Poslední změna 16.05.2011 17:59:15

Těžké začátky
Poprvé jsem se začal sledování noční oblohy věnovat někdy v sedmé třídě základní školy. Sehnat tehdy kvalitní astronomický dalekohled bylo takřka nemožné. Internet byl teprve v plenkách a cena několika málo dovážených kusů na tehdejším trhu byla pro běžného školáka absolutně nereálná.
Jediné co jsem tehdy měl byl zcela obyčejný binokulár který poskytoval jen sporadické přiblížení nebeských tajemství. Nejeden skalní nadšenec těch dob se tehdy rozhodl postavit astronomický dalekohled doma sám.

Nástup moderní techniky
Uplynula nějaká doba a mnoho věcí se změnilo. Zhruba před dvěma roky jsem navštívil kamaráda co si pořídil zrcadlový dalekohled konstrukce Newton s průměrem zrcadla 200mm.
Něco podobného bylo v dávných časech nesplnitelný sen každého amatérského astronoma.

Příjemně mě překvapila záplava velkého množství rozdílných druhů dalekohledů za velice dobré ceny. Netrvalo to dlouho a taky jsem si jeden pořídil.
Po nějaké době běžného pozorování vesmírných těles mě napadlo zda by se tato zařízení dala nějak uplatnit i pro pozorování mimozemské aktivity v blízkosti země. Nedělal jsem si v této oblasti příliš velké naděje, ale výsledek mě velice překvapil.
Na začátek bych chtěl čtenáři přiblížit jaký výkon zhruba má kvalitní „amatérský" astronomický dalekohled:

Toto je fotografie vesmírné stanice ISS která krouží 350 km nad zemským povrchem. Na fotografii lze dobře vidět části stanice, připojený raketoplán Discovery a dokonce i kosmonauta který tou dobou prováděl práce na vnějším zařízení.
Zde je na místě ještě podotknout, že autor fotografie Brit Martin Lewis dalekohled stavěl doma sám a fotografii pořídil přes webkameru kterou zabudoval nad okulár.
 
Je tedy jasné, že výkon současných amatérských teleskopů dokáže být více než zarážející. Já osobně mám teleskop vybavený menším zrcadlem, ale i tak mohu krásně pozorovat například Saturn přičemž zcela zřetelně vidím překrásný prstenec a jeho čtyři největší měsíce.

Šokující snímky ohromných lodí
Vezměme v potaz myšlenku že každý den na světě operuje možná i několik stovek plavidel mimozemského původu. Ty mají zřejmě přímou podporu v podobě obřích mateřských lodí které krouží na vysoké oběžné dráze a slouží jako mobilní letiště pro menší UFO.
Není pochyb o tom, že pokud tam ty lodě jsou, tak by na ně již přece musel některý z amatérských astronomů narazit.
Vědci co pracují v profesionálním astronomickém výzkumu o nich jistě vědí už několik desítek let. Rozhodně však o nich nebudou mluvit. Mají to zakázané a většina z nich je stejně jako 90% ostatních vědců slaboduchým hnojem co si díky své nadměrné nabubřelosti odmítá připustit, že by mohlo existovat něco inteligentnějšího než oni.
Tento extravagantní „Jidášský syndrom" naštěstí nepostihuje většinu běžných smrtelníků nižší třídy a proto existuje reálná naděje, že by některý z amatérských astronomů mohl záhadné záběry předložit veřejnosti a snažit se jim otevřeně přijít na kloub!!!
A k tomu naštěstí již v několika případech došlo.
Pravděpodobně nejznámějším případem je John Lenard Walson. Amatérský astronom který se zaměřil právě na hledání stop existence mimozemských plavidel v blízkosti země.
V současné době je na internetu dostupná galerie několika desítek fotografií i videonahrávek zvláštních těles jež lze považovat za skutečné mimozemské vesmírné lodě.
Některá tělesa mají stejné konstrukční prvky a vypadají podobně jako vesmírné lodě z nějakého moderního sci-fi. Jiná působí velice exoticky a dalo by se spekulovat o tom, že jsou založena na biotechnologii, avšak nemá smysl o těchto faktech zatím uvažovat až do takové hloubky.
Několik snímků jako ukázka z mnoha pozoruhodných záběrů lodí neznámého původu na oběžné dráze země.

Mnoho osob z řad „rádobyvědecké" společnosti samozřejmě okamžitě snímky ozačilo za podvod, avšak nevím o tom, že by doposud někdo předložil solidní důkaz o jejich nepravosti. Existuje více svědectví a další podobné fotografie pořízené přes teleskopy amatérských astronomů.
Nejvíce případů zřejmě tvoří UFO která byla zachycena náhodou při pozorování měsíce. Je to celkem logické. Snažit se hledat některé z plavidel na širé noční obloze je velice složité. Zaměříte li se však na jednu oblast - měsíc který vám bude zároveň tvořit perfektní světlou kulisu, máte pak šanci při troše štěstí spatřit průlet některého z plavidel velice zřetelně.
UFO sledované s měsícem jako kulisou.

Je tomu zhruba týden kdy jsem pozoroval povrch měsíce a nevěřil jsem vlastním očím když jsem viděl jak přes kotouč zřetelně proletělo oválné tmavé těleso. Družice to jistě nebyla protože ta zřetelně odráží sluneční světlo. Měl jsem již párkrát možnost zažít při pohledu do dalekohledu průlet družice skrze pozorovanou oblast a zář kterou odráží vás dost oslní.
O vesmírný odpad v tomto případě také dle všeho jít nemůže protože drtivá většina vesmírného odpadu jsou drobná tělesa do několika desítek cm. Přičemž velikost pozorovaného tělesa se musela dát odhadnout spíše na desítky metrů.
Další oblíbenou výmluvou při pozorování UFO naproti měsíci je že se jedná o hmyz. To se mi jeví dost hloupé. Když by před dalekohledem tou dobou prolétal nějaký komár nebo něco podobného tak by spíše vypadal jako obrovská a velice rozmazaná kaňka a rozhodně ne jako těleso s ostrým okrajem které letí konstantní rychlostí po rovné dráze. Podívejte se někdy jak letí komár nebo nějaký brouk...
Tak jako tak toto téma tu rád rozeberu formou seriálu.


©2010 Copyright http://klubavalon.iplace.cz/