Azzo záhadný muž z Maroka

Vytvořeno 02.09.2012 11:06:29 | Poslední změna 16.09.2012 15:12:45

Očití svědkové kteří se v několika letech s Azzo Bassou setkali ho popisují jako divokého idiota žijícího v jeskyni a přespávajícího na stromech, živícího se syrovým masem. Podle znaků jeho obličeje ho kupodivu nebylo možné zařadit k žádné známé rase. Jeho do zadu ubíhající čelo a silný nos připomínal spíše neandrtálce nebo pithecanthropa.
Tahle bytost je opravdu záhadná. Prakticky se o ní nic neví a neexistují žádné podrobnější písemné zprávy - prostě nic…  Navíc odborný vědecký svět vůbec nereagoval. Všichni vědci mlčeli a proč to se dodnes neví. Ono není jasné kde se Azzo vzal. Zda se připojil k lidské společnosti nebo se zde již narodil. Kdo mu dal jméno je zahaleno také tajemstvím. Dnes se o něm hovoří jako o ubožáku postiženém nějakou mentální chorobou který se prostě vzezřením odlišoval od vrstevníků. Ale co když je vše úplně jinak a Azzo je jedním z mála přeživších prehistorických forem „člověka". Nebo jak se uvádí - neandrtálcem. Připomeňme si, že poslední neandrtálci vymřeli v Evropě asi před 24 000 lety. V sedmdesátých letech se učilo, že to byl náš předchůdce. Dnes se hovoří o tom, že to byla slepá vývojová větev. Vědci spekulují o možnosti dávného křížení řádu "moderního člověka" s neandrtálci. Dnešní člověk má až 4% shodnou DNA s neandrtálcem.
Je zajímavé, že Afričané tyto zbytky DNA vůbec nemají. Podle vědců je to způsobeno tím, že před 65 000 lety odešla část lidských předků z Afriky a neměli spolu již žádný kontakt. Budiž, ale právě Španělsko je země kde byl učiněn nejmladší nález Neandrtálců starý právě 24 000 let a Maroko leží kousek od Španělska. Možná to zní nesmyslně, ale co když se nějaké přeživší společenství dostalo do Maroka a jeho poslední zástupce dožíval právě tam? Azzo by mohl být jedním z posledních… Možná že se nějak linie jeho předků křížila s tamní populací. Vím že je to jen má spekulace či teorie, ale v Evropě se setkáváme s příběhy a pověstmi o setkání z divnými tvory "divokými až démonickými". Příchod našich předků do Čech je protkán množstvím těchto setkání. Proč by to nemohla být přeživší populace zbytku neandrtálců která musela ustoupit modernímu člověku a tím pádem pozvolna vymřít? Právě z nepříliš kvalitních fotografií je vidět Azzovi dlouhé ruce spíše se hodící opici než člověku a celkové vzezření i postoj poukazuje na jiný původ.
V polovině padesátých let si na Azza vzpomněl Francouzský spisovatel Jean Boullet. V Marockém údolí du Dades pátral po tomto tvorovi a kupodivu zjistil, že Azzu stále žije. Podařilo se mu ho nalákat před kameru. Další fotografie z oné doby pochází od Marcela Hometa. Tomuto Francouzskému etnologovi, který po celém světě pátral po zaniklých civilizacích. Začátkem 60. let se skupina Italských badatelů s názvem "Associazione Studi Preistorici Internazionale"  v saharské poušti  v Jižním Maroku setkala se zmínkou o Azzovi. Mario Zanot člen výpravy vypověděl:

„ .....když jsme došli do oázy Sidi Fillah poprosili jsme náčelníka o pohoštění. Ten nám vyprávěl o Azzovi jako o muži který nebyl normální.. Chodil stále nahý a ovládal jen primitivní nástroje. Vyslovil jen málo nesrozumitelných slov a je teď už mrtev. Byl pohřben v oáze a jeho ostatky jsou nedotknutelné…"

 Posledním badatelem byl Italský autor Peter Kolosimo který ještě publikuje fotky dvou sester Hisi a Herkaie které jsou snad potomky tajemného muže Azza a podobnost nelze prostě popřít.
Při snaze najít ony fotografie obou sester se mi je bohužel nepodařilo najít ať už na internetu nebo při pátrání v knihovnách.
Zřejmě uběhla dlouhá doba na to aby bylo možné odhalit původ tohoto stvoření. Je zarážející postoj vědy která se jindy nerozpakuje vytáhnout peníze od mecenášů na daleko malichernější výpravy. Možná tím byla promarněna možnost kontaktu s pravěkým tvorem který jako jeden z posledních svého druhu přežil do našich dnů.

použitá literatura:  Luc Burgin  - utajené poklady archeologie

©2011 Copyright http://klubavalon.iplace.cz/