Goatman

Vytvořeno 21.03.2010 13:25:07 | Poslední změna 30.10.2010 17:04:58

První zmínky o spatření této podivné kreatury spadají do roku 1957, avšak některé prameny mohou hovořit i o starších časech. Místa jeho výskytu jsou v oblasti Forestwillu a Prince George's Country (Maryland USA). Dle všeho Goatman obývá tamní hluboké lesy.
Popis této kreatury je vskutku prazvláštní. Má údajně mohutnou postavu něco málo přes dva metry, nohy s kopyty, silné lidské paže a kozlí hlavu s rohy.
Měl jsem možnost zhlédnout o Goatmanovi zajímavý dokument. Bylo v něm několik nejznámějších svědectví a osobní zpovědi zůčastněných osob. Jedním z nich byla rodina žijící na okraji lesa.
Jednoho dne si malý syn hrál na zahradě. Jeho otec pro něj šel, aby ho poslal domů protože se už začalo šeřit. Otec náhle zahlédnul na okraji lesa strašlivou postavu Goatmana který je pozoroval. Velice se vylekal a poslal dítě okamžitě domů. Když se  poté vrátil na zahradu tak již na okraji lesa nikdo nebyl.
O nějakou dobu později v noci chlapce probudil nějaký zvuk za oknem. Slyšel nějaké těžké kroky podobné úderům kopyt. Vyděšený se podíval směrem k oknu a  venku ve tmě spatřil siluetu mohutné postavy hterá drápy škrabala na okno. Byl v šoku a křikem vzbudil rodiče.
Jeho otec ráno našel oklo domu velké množství stop po kopytech.
Další svědectví tvrdí, že Goatman stojí za častým mizením domácích zvířat. Psi se strácejí všude na světě, avšak  v oblasti údajného Goatmanova teritoria poněkud příliš. Další z příběhů byl o rodině které se při procházce lesem zaběhnul pes. Byl již večer a brzy se snesla tma. Dvojice si zašla domů pro baterky a stále ho hledala.
K jejich úděsu se jim podařilo najít pouze jeho bezhlavé tělo. Leželo na zemi kousek od menší paseky. V tu chvíli se z paseky ozval hrůzostrašný řev. Tím směrem se jim naskytnul nezapomenutelný pohled na velkou vzpřímenou postavu nelidských tvarů která v záři měsíce držela v dlouhé ruce natažené k noční obloze obrovskou sekeru. Dál už následoval pouze ten nejhorší strach a útěk nočním lesem...
Muž ve zpovědi tvrdil, že kdykoliv si na ten příšerný zážitek vzpomene tak ten řev v duchu znovu slyší. Říkal, že to rozhodně nemohl být člověk protože takový křik by žádný člověk rozhodně nedokázal vydat.
Další žena prý uslyšela v nočních hodinách na dvoře podivný hluk. Když vyhlédla z okna tak spatřila velkou postavu odcházející směrem k lesu. Když vyšla na dvůr tak našla tělo svého psa bez hlavy.  

Dalším a dost možná nejznámějším případem byl údajný útok Goatmana na dvojici lidí v autě. Mladý pár zastavil v nočních hodinách na kraji silnice v lese. Ze tmy se náhle vynořila strašlivá postava Goatmana s obrovskou sekerou. Šel přímo k jejich autu.
Muži se podařilo na poslední chvíli nastartovat a ujet. Goatman však zasadil sekerou do kapoty auta obrovskou ránu jejímiž následky se dotyčný doposud chlubí.
Rád ukaruje svoje staré auto a díru v kapotě jako drobnou turistickou atrakci.
V Marylandu je mnoho lidí kteří v existenci této podivné nestvůry věří. Existuje mnoho zpráv a nejrůznějších svědectví jejichž věrohodnost je sice sporná, ale to nic nemění na jisté působivosti legendy o Goatmanovi.
Existuje mnoho názorů na to co je zač... Někdo je přesvědčen, že jde o reálné ztělesnění ďábla, jiná pověst zase tvrdí, že jde o ducha tragicky zemřelého farmáře co choval kozy. Další verze spekuluje, že se jedná o lesního démona kterého v dávných dobách na bílé osadníky seslal kmen původních indiánů za to, že jim byla ukradena jejich zem. Někteří badatelé mají za to, že se jedná o Bigfoota což je americký yeti.
Mnoho pohřešovaných a záhadně zmizelých osob v oné části Marylandu se často považuje za oběti této prazvláštní kreatury.   
©2010 Copyright http://klubavalon.iplace.cz/