Montauk monster – záhada vyřešena

Vytvořeno 28.12.2010 17:03:46 | Poslední změna 13.06.2012 20:50:03

Bylo… nebylo…
Jednoho červencového dne roku 2008 si to vesele pádil jeden průměrný „prudce inteligentní" Američan po pláži nedaleko světoznámého města New York. Kdežto náhle ho pohltil pocit absolutního děsu a beznaděje při pohledu na malou mrtvolku vyplavenou na písečném pobřeží.
Zachvácen strašlivou hrůzou pořídil několik fotografií a upaloval do města všem ohlásit svůj hrdinský nález těla zmutované krvelačné bestie nebo snad dokonce vetřelce z jiné planety.
Tak nějak začíná příběh této idiotské novinářské kachny…
Osobně věřím v možnost existence záhadných tvorů a mutantů kteří mohou díky stavu dnešní vědy v přírodě (či uměle) vznikat jako výsledek chemického znečištění nebo experimentu.
Případ „monstra z Montauku" je však skutečným výsměchem a fiaskem základní lidské soudnosti.

Bylo dotázáno několik současných osobností zoologie zda by bylo možné odhadnout o jakého záhadného tvora se ve skutečnosti jedná. Každý hned na rovinu poněkud trpce prohlásil, že se jedná o zcela běžnou mrtvolu mývala v ranném stádiu rozkladu.
Tento jednoznačný fakt by určilo i lecjaké dítě z druhého stupně základní školy které za zajímá o zoologii…
Přes to vše byla dezinformace a mediální hnůj již v tak velkém rozkvětu, že dodnes mnoho lidí nepochybuje o přísně tajném mimozemském původu oné mrtvoly.
Záhadnou atmosféru do jisté míry dokreslovala samotná oblast Montauk která se stala dějištěm slavného „filadelfského experimentu" a testů psionických zbraní. To však nemělo s mrtvolou mývala naprosto nic společného.
Tento živočich patří v USA k jedněm z nejrozšířenějších savců své velikosti. Dokázal se perfektně přizpůsobit expanzi lidí a takřka každou noc smečky těchto medvídků hodují v okrajích měst na obsahu popelnic. Nález tělíčka mývala na pobřeží Montauku tedy není nic pozoruhodného. Jeho mrtvolu mohla do moře snadno vyplavit některá menší říčka nebo stoka.
Grafická rekonstrukce těla mývala a porovnání jeho lebky

Je to opravdu škoda, ale občas mám pocit, že systém si přeje, aby to přesně takto na světě fungovalo. Podsouvat lidem pod nos ty největší zhovadilosti proto, aby bylo možné někde jinde maskovat skutečné případy nálezů těl která v naší přírodě opravdu nemají co dělat…

Ti kdo stále pochybují si mohou zřetelně prohlédnout fotografie. Někdo by mohl tvrdit, že o mývala nejde protože tělo skoro nemá chlupy a ta strašlivá zubatá „zmutovaná" tlama také nemůže patřit tomu roztomilému zvířátku.
Opak je však pravdou.
Když zůstane mrtvé tělo zvířete delší dobu ve vodě, tak běžně dojde hnilobným procesem v kůži k vypadání většiny chlupů. Těch pár co zůstane odpadne časem také.
Na fotografiích lze zřetelně na několika místech rozeznat ostatky běžné srsti i s jasnou bílo - šedo - černou barvou přesně tak jak je tomu u mývala běžné.
Celková tělesná stavba je zcela shodná s fyziologií tohoto drobného všežravce. Jeho čelisti jsou také naprosto normální. Jejich „podivný" vzhled má na svědomí pouze to, že prakticky celá tkáň čenichu již uhnila až na holé kosti. Vyčnívající lebka a zuby také nejsou nic jiného než zdokumentované části fyziologie mývala.
Tkáně okolo čenichu jsou měkké. Skrze krční a nosní dutiny se při hnilobném procesu vnitřních orgánů valí plyny a výpary plné bakterií.
Není se tedy čemu divit.
Nabubřelá představa toho jak tvor rozhodně (ne)vypadal...

Aby toho nebylo málo tak další vtipálek o nějakou dobu později publikoval na internetu další fotografii „vyplavené příšery".
Tentokrát již šlo o „humanoidní" bytost skutečně podivného vzhledu. Neznalá osoba byla zřejmě vcelku snadno ochotna připustit, že by se v tomto případě již skutečně mohlo jednat o tělo něčeho záhadného.
Tentokrát však šlo pro změnu o mrtvolu lenochoda. Přiznávám, že fotografie opravdu působí podivně, ale lenochod je prostě podivné zvíře. Nikoliv však tvor z jiné planety.

Jeho jedinečná fyziologie je tu znovu jasně patrná. Tělo bylo znovu delší dobu ve vodě čímž došlo k vypadání podstatné části chlupů. Spodní část těla však dle všeho zůstala ochlupená což lze na fotce dobře vidět. Proto také fotograf zřejmě schválně zabral pouze část těla bez srsti.

Lenochodi žijí v tropech. Šplhají v korunách stromů mokřin a při pádu do vody dovedou na krátké vzdálenosti vcelku dobře plavat. Staré nebo nemocné zvíře se však může samozřejmě utopit.

Podle nafouknutého břicha je jasné, že je vnitřní ústrojí již v rozkladu. Ústa a nos se však v tomto případě dobře zachoval.

Lenochod má zcela jedinečné pazoury díky nimž šplhá ve větvích stromů. Na fotografii jsou zřetelně vidět.

Hlava, tlama i krk je také „pouhý" lenochod přesně tak jak jej věda zná.

Je bohužel zarážející kolik pozornosti je těmto falešným fotografiím „monster" stále na internetu věnováno. Zato skutečné případy kdy bylo nalezeno mrtvé tělo reálné nepozemské stvůry mizí v hlubinách zapomnění.

Do této kategorie patří například snímky pořízené kanadskou záchrannou službou která jedné mrazivé noci vyprostila z ledové vody říčky promrzlou mrtvolu šediváka takzvaného „Roswellského" druhu. (Umělá evoluční větev reticulanů s implementací lidské DNA díky níž má tento druh více člověku podobných znaků včetně fyziologie očí). Pokud jsou jeho fotky podvod tak opravdu dobrý.

Jim však média nevěnovala ani vteřinu pozornosti. Což by samo o sobě mohlo také svědčit v jejich pravost.


©2010 Copyright http://klubavalon.iplace.cz/