Tajuplný les Bor a jeho bytosti

Vytvořeno 24.08.2012 19:21:10 | Poslední změna 16.09.2012 15:14:24

Možná si vzpomenete na případy které se mihnou ve večerních zprávách kdy se v lese najde mrtvý člověk, jenž údajně prodělal infarkt. Co když je vše jinak a selhání srdce má na svědomí setkání s jevem jenž vyděsí dotyčného k smrti? Těžko to nějak ověřit, jenže indicie které máme k mání hovoří jasně! Vyprávění lidí z celé Republiky je tajuplné a zastíní i ten nejkrvavější horor. Připomeňme si jedno z nejzáhadnějších míst u nás, na které se upíná spousta příběhů. Musíme si však přiznat, že některé případy jsou dílem vtipálků. Ale jsou zde zřejmě i reálná děsivá vyprávění zainteresovaných osob které proslavují tohle místo.

První zmínky sice sahají až do středověku, ale nic zásadního nepřináší. Ještě před 400 lety se zde skrývala malá osada a s okolním světem ji spojovala jen úzká stezka. Dále jsou tu jen bažiny a možná právě ona osada o které se mnoho neví může být klíčem k těmto fenoménům.
Koncem osmdesátých let se dvě děvčata vracejí z večerního promítání z Českobudějovického kina. Je velká tma. Když vcházejí do lesa uslyší kroky které postupně sílí a jdou zároveň s nimi. Dívky jímá nepopsatelná hrůza, nikoho nevidí jen slyší kroky když se vtom ozve silný nesrozumitelný mužský hlas. Děvčata na nic nečekají a dají se do běhu, kroky však neustávají a hlas sílí. Jen to, že les končí je vysvobodí z téhle šlamastyky. Právě v té době což dívky netuší se odehrála příhoda o které se nikde nepsalo - byla ututlána tehdejším režimem. Týkala se Československé armády která v lese měla posádku a muniční sklad jenž byl střežen. Při výměně stráží po sobě vojáci začali z neznámého důvodu střílet, tři byly na místě mrtví čtvrtý s těžkým zraněním převezen do nemocnice kde následně podlehl. Ubohý voják stačil vypovědět, že při střídání stráží se jeho kolega proměnil v příšernou bytost jenž vyděsila aktéry na tolik, že začali bezhlavě střílet. Samozřejmě, že historce nikdo nevěřil, ale zvláštní je že postřelený voják zcela zešedivěl a určitě ne z pouhého leknutí. K této posádce se váže i jiný záhadný příběh který vypráví muž jenž u této posádky sloužil. Jedné noci byl prý vyhlášen poplach, do lesa se zřítilo neznámé létající těleso. Celá oblast byla uzavřena na jeden rok a do lesa nikdo nesměl včetně vojáků i když se zde konaly pravidelné střelby.  Důkazem mohou být ohořelé stromy kde je kůra spálena na uhel i když okolní místo je požárem nedotčeno. Co se to tu odehrálo a dají se ještě najít nějaké záznamy? Myslím že už těžko… Ale přesto zde jde o fenomén ne nepodobný havárii UFO.
Další příběh je z roku 1993 kdy paní Naděžda a Michala za noci šli přes les. Už při vstupu do lesa se jich zmocnil nepříjemný pocit, jako by je někdo pronásledoval. Na chvíli se zastaví, ale nikoho nevidí. Jenže po chvilce spatří vysokou černou postavu v dlouhém plášti. Zvláštní bytost plula asi 40 cm nad zemí v polovině cesty se zastavila a po několika minutách zmizela.
V roce 1994 za jasného slunného odpoledne paní Marie a Romana jdou na procházku ve společnosti svojich dětí a psa. V tom zaslechnou kroky a slabé pískání připomínající starodávné melodie. Pes začal výt a zmateně pobíhat když nakonec utekl do polí. Vtom se objevil vysoký muž v černém. Ženy stojí jako přikované, během snad několika vteřin se postava přemístila ze vzdálenosti 30 metrů mezi ně a malou Michalku. Stál mezi nimi.
Mělo to široký černý klobouk stažený do čela, kabát až ke kotníkům a při jeho objevení ho doprovázelo zvláštní nepopsatelné ochlazení. Začal foukat prudký vítr zešeřilo se ač na nebi nebylo ani mráčku. Po chvíli muž zmizel jako by dával najevo čí je to území. Jediný kdo postavu neviděl byl Rosťa syn paní Marie  který honil psa. Přesto si vzpomíná na podivnou melodii a náhlou změnu počasí.
Následující událost je z roku 1998. Znovu je tma a dva kluci jdou Borem. David a Tomáš mají pocit, že jsou sledováni. Něco jako by jim chtělo nahlodat mysl a nahnat jim strach. Asi v polovině cesty uvidí ve výšce dvou metrů zářivé červeně žhnoucí oči které letí směrem k hochům. Ty popadl silný děs a snaží se z lesa utéct což se jim nakonec povedlo. Mnoho lidí a nejen v noci zažívá nepříjemné pocity, pronásledování a zjevení vysoké černé postavy. Nechybí ani projev sílících zvuků a nezřídka jsou vidět červené děsivé oči.
Je zde hodně bažin v nichž skončil život nejednoho člověka. Mluví se o otisku mrtvých lidí kteří zde přetrvávají a děsí všechny kdo jdou kolem. Já myslím že je vše možná jinak. Podobné jevy jsou popisovány z mnoha míst po celé zemi. Může zde docházet ke střetu lidí a bytostí které obývají Zemi společně s naší rasou, ale za hranicí jiného rozměru vnímání. Známe je z pověstí  a pohádek kdy to jsou například vodníci, víly, divoženky, démoni, čerti nebo skřítkové. Tato entita se prostě projevuje tímhle způsobem a možná si brání jen své území. Pocit strachu a vyděšení je jejím úmyslem odradit nevítané hosty ze svého teritoria. Projevy jsou si hodně podobné a zapadají do tohohle schématu. Já osobně bych moc nevěřil tomu, že jsou tyhle entity hodné a nechtějí nikomu ublížit. Jejich projev může být na jiné rovině vnímání možná i naladění mozkových vln. Vzpomeňme na houbaře v úvodu článku a na děsivé vyprávění. Mnozí skeptikové jsou přesvědčeni o psychicky chorých mozcích kteří si vymýšlí tyhle šílenosti. Tato oblast je neprobádaná a výpovědi lidí po celém území vypráví shodné příběhy a události. Je to jen náhoda nebo tu máme co do činění s jevy které jsou pro nás nepřípustné a proto nesmí existovat? V takovém lese se bojí  i skeptici a můžou si namlouvat co chtějí!

použité materiály:  fantastická fakta 12/1999, článek Zdeňky Vrzalové

©2010 Copyright http://klubavalon.iplace.cz/